Geopeitus Metsa matkarajal

Metsa matkaraja Eestis kulgeva osa (725 km) igale matkapäevale on peidetud mõned geopeituse aarded. Rada võib läbida mõlemas suunas ja endale sobivas tempos. Aarded tutvustavad vaatamisväärsusi, kultuurilugu ja loodust või annavad matkajale mõtteainet ja vaheldust pikal kulgemisel. Tegemist on mänguga, mida on oodatud mängima ka need, kellel puudub eelnev kogemus geopeitusega. Aarded aitavad avastada kauneid paiku ning viibida pere või sõpradega värskes õhus ka siis, kui ei ole võimalust veel kogu matkarada läbida.

Mis on geopeitus?
Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, mis viib sind senikäimata kohtadesse, looduskaunitesse paikadesse, pakub mõistatamist ja vahel ka füüsilisi väljakutseid. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei ole näinud või mille olemasolust sa teadlik polnud.

Mängureeglid:

  • Registreeru kasutajaks www.geocaching.com või www.geopeitus.ee lehel (see on tasuta).
  • Otsi juhiste järgi aare üles.
  • Kirjuta oma külastusest teade logiraamatusse (märkmikusse) – leidjate nimed, leidmise kuupäev. Võimalusel logi leid ka veebis või Geocachingu äpis.
  • Sule aarde karp, et kõik asjad sinna alles jääksid ning pane aare samasse kohta tagasi, kust sa selle leidsid. Soovi korral võid vahetada aardes leiduvaid esemeid samaväärsete vastu.

Rohkem infot geopeituse mängureeglite kohta leiad: www.geopeitus.ee/wiki/reeglid
Metsa matkaraja aarete loend (geocaching.com)
Metsa matkaraja aarete loend (geopeitus.ee, ainult eesti keeles)